Claudio Martinez Mehner

Claudio Martinez Mehner rozpoczął naukę gry na fortepianie w „Real Conservatorio Superior de Madrid” w Madrycie u Amparo Fustera, Pedro Lermy i Joaquína Soriano. Oprócz studiów pianistycznych brał udział w Hiszpańskiej Narodowej Orkiestrze Młodzieżowej jako skrzypek oraz w Orkiestrze Kameralnej Niemieckiej Szkoły jako skrzypek, altowiolista i klawesynista. Następnie kontynuował swoją naukę m.in. w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie i „Escuela Superior de Música Reina Sofía” w Madrycie u prof. Dmitrija Baszkirowa, oraz w „Peabody Conservatory” w Baltimore, USA z Vitalij Margulisem i Leonem Fleisherem. Jako solista występował w calej w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Ameryce Środkowej, Japonii i Korei. Koncertował z orkiestrami takimi jak Filharmonia w Monachium, Filharmonia Moskiewska, Filarmónica Teatro Alla Scala, Szkocka Orkiestra Kameralna, Filharmonia Praska, Norddeutsche Rundfunk i z większością głównych hiszpańskich orkiestr. Claudio Martínez-Mehner jest również wybitnym kameralistą. Występował z wieloma najbardziej liczącymi się zespołami w Europie i Azji. Będą jednym z najbardziej uznanych profesorów pianistyki na świecie, obecnie wykłada na Hochschule für Musik w Bazylei, Szwajcaria oraz w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii w Niemczech. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie, dzieląc się swoją wiedzą z młodymi adeptami sztuki pianistycznej.

Dang Thai Son

Dang Thai Son - wietnamski pianista, jeden z najwybitniejszych muzyków naszych czasów. Jest pierwszym pianistą azjatyckim, który zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980). Początkowo uczył się gry na fortepianie pod kierunkiem swojej matki, następnie kontynuował edukację muzyczną w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w klasie Vladimira Natansona i Dymitra Bashkirova. Występuje z najznakomitszymi zespołami i dyrygentami w najsłynniejszych salach koncertowych na całym świecie. Uczestniczył w historycznych wydarzeniach artystycznych, m.in. w wielkim koncercie japońskiej telewizji NHK wraz z Kathleen Battle, Yo-Yo Ma, Seiji Ozawą i Mścisławem Rostropowiczem (1995), ostatnim festiwalu Isaaka Sterna w Miyazaki (2001) czy wielkim koncercie galowym z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina (2010). Obecnie Dang Thai Son jest profesorem New England Conservatory w Bostonie oraz honorowym profesorem centralnego konserwatorium muzycznego w Pekinie. Jest również jurorem wielu najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie, m.in.: Chopinowskiego w Polsce, Clary Haskil w Szwajcarii, Sergiusza Rachmaninowa i Światosława Richtera w Rosji, , Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.Artysta dokonał licznych nagrań dla takich wytwórni, jak Deutsche Grammophon, CBS Sony i Victor JVC. Dang Thai Son jest profesorem w New England Conservatory of Music w Bostonie w USA i Oberlin Conservatory of Music w Ohio w USA.

Ilya Maximov © Julia Wesely

Ilya Maximov jest zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie - Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. G.B. Viottiego w Vercelli we Włoszech. Występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europe, Azji i obu Amerykach m.in.: Palau de la Música w Barcelonie, Salle Cortot w Paryżu, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Morinomiye Piloti Hall w Osace, Suginami Kokaido w Tokio, Esplanade Hall w Singapurze, Theatre A. Roldán w Havana, Palau de la musica w Walencji, Real Academia de Bellas Artes w Madrycie, and La Sapienza w Rzymie. Regularnie występuje jako solista z towarzyszeniem różnych orkiestr symfonicznych i kameralnych m.in. Royal Scottish National Orchestra, Teatro Carlo Felice Orchestra, Wuhan Symphonic Orchestra, Singapore Youth National Symphonic Orchestra, Raanana Symphonette Orchestra, Orchestra Simfònica del Valles, Bach Chamber Orchestra, Havana National Symphonic Orchestra, Hilton Head Symphony Orchestra by wymienić te najważniejsze. Współpracował z wieloma cenionymi dyrygentami m. in.: Justus Franz, James P Liu, Misha Katz, Darrell Ang, James Ross. W grudniu 2017 artysta wydał swój debiutancki album z muzyką wybitnych rosyjskich kompozytorów S. Rachmaninova, S. Tanyeva oraz S.Prokofieva. Ilya Maximov zdobył najwyższe laury na ponad piętnastu Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w tym m.in. Marii Canals w Barcelonie, Hilton Head w USA , Jose Iturbi w Walencji i Szkockiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego. W 2011 otrzymał nagrodę publiczności na festivalu Musical Olympus w Saint-Petersburgu,Rosja. Artysta jest absolwentem Conservatorio Superior del Liceu w Barcelonie, Royal College of Music w Londynie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu, gdzie studiował pod kierunkiem wybitnych rosyjskich pianistów i pedagogów Stanislava Pochekina, Dmitri Alexeeva oraz Pawła Gililova. Prócz działaności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną wykładając na Universitat Mozarteum w Salzburgu.

Hubert Rutkowski © Raimar von Wienskowski

Hubert Rutkowski - polski pianista i pedagog. W kwietniu 2010 roku wygrał konkurs na stanowisko profesora Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, jako jeden z najmłodszych profesorów w Niemczech. Od tego czasu prowadzi własną klasę fortepianu. Od 2014 roku jest kierownikiem Katedry Fortepianu tejże Uczelni. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn. W latach 2005-2010 odbył studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie prof. Jewgenija Koroliova. Prowadzi aktywną działalność koncertową w większości krajów Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej i USA. Koncertował w ramach festiwali takich jak m.in. Schleswig Holstein Musik Festival, Husum Klavierfestival, Ars Longa Music Festival w Moskwie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Festiwal Paderewskiego w Paso Robles (USA), Festiwal Artura Rubinsteina w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego Warszawie. Pianista występuje z renomowanymi artystami i dyrygentami, takimi jak Lilya Zilberstein, Alexei Lubimov, Łukasz Borowicz, Martin Haselböck, Jamie Phillips czy José Maria Florêncio. Hubert Rutkowski jest dyrektorem artystycznym Chopin Festival w Hamburgujak również inicjatorem i dyrektorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Teodora Leszetyckiego w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.